Blog


Co můžeme získat rodinnými konstelacemi?

V 21.století při období Vodnáře končí éra individualistů, a začíná doba spolupráce. Ta se týká vztahů partnerských, přátelských, pracovních, ale především vztahu k sobě samému. Doba, kdy naši rodiče a prarodiče museli skutečně popřít svoje emoce a obrnit se vůči citům ze strachu o svůj život i životy svých dětí, je naštěstí už dávno za námi. Při tomto způsobu života lidé prožívali hlubokou vnitřní citovou samotu a prázdnotu, aniž by si tento stav uvědomovali. Důsledky tohoto jednání s nevědomou láskou přebírají potomci, za které to zase řeší jejich děti, a tak neustále dokola. Opakovat se to bude do té doby, dokud se v daném rodu nenajde duchovně vyzrálejší jedinec a s odvahou tuto situaci nezačne řešit. Někdo, kdo už nebude chtít žít v bolavých dramatech a krizích. Abychom nemuseli neustále čelit různým zklamáním a zradám, jsou v dnešní době k dispozici různé terapeutické metody. Jelikož je někdy trauma tak těžké,  jenom s pozitivním myšlením, které probíhá pouze na úrovni vědomí, si zde nevystačíme. Nejprogresivnější a nejefektivnější se mně osobně osvědčila metoda zvaná rodinné konstelace. Lidé mají šanci skrze druhé uvidět skutečnou pravdu, která se skrývá pod povrchem všeho dění. V láskyplném prostředí, kde je nikdo nebude odsuzovat, se lidé mohou potkat , a přijmout svoje slabosti a nezpracované emoce. Ty se skrývají třeba pod zlobou, smutkem, zoufalstvím, pocity viny, těžkými depresemi, závislostmi nejrůznějšího charakteru, atd. Většinou pod tím bývá strach z nedostatku a podceňování. Všichni hledáme klid a mír na duši, pocity spokojenosti, lásky a štěstí. Už nás nemůže uspokojit materiální soutěžení, honba za slávou a uznáním ve vnějším světě. Chválabohu, že žijeme v tomto osvíceném novém věku, s nepřebernými možnostmi poznání, kde potlačení svých slabostí už nepovažujeme za životní výhru. Jde jen o to, pochopit, že se nemusíme točit pořád v bludném kruhu a opakovat stále stejné chybující vzorce chování. Je možné sebrat odvahu a najít si pro sebe vhodnou formu pomoci. A kde hledá - najde!

    

 
Co pro sebe můžeme udělat, abychom našli svého partnera duše nebo jak zlepšit partnerský vztah
Když jsme v partnerském vztahu, rozumíme si na čtyřech úrovních:
1. Úroveň mentální – rozumíme si v otázkách intelektuálních, máme si co říct.
2. Úroveň psychická – toužím po partnerově blízkosti, je mi s ním dobře. (Je mi hezky kdykoliv na něj pomyslím, cítím lásku.)
3. Úroveň fyzická – sdílíme stejný pocit intimity (máme stejnou sexuální potřebu – nezáleží na tom jestli 5x denně, 1x týdně nebo 1x za půl roku).
4. Úroveň duchovní – je to nejdůležitější úroveň – máme stejné hodnoty a stejné životní priority. (rodina, děti, práce, kariéra, osobní rozvoj, cestování).
Pokud nemáme partnera duše a jsme zatím sami:
1. Úroveň mentální – budeme se rozvíjet a vzdělávat v oboru, který nás zajímá. Zaměříme se na koníčky, které nás baví. Najdeme si přátele, s kterými si rozumíme.
2. Úroveň psychická – scházíme se s přáteli, s kterými je nám dobře. Nezapomínáme na rodiče a sourozence. Navštěvujeme kulturní akce.
3. Úroveň fyzická – nezapomínáme na svoje fyzické tělo (dopřejeme si masáž, sport, relax, odpočinek).
4. Úroveň duchovní – děláme kroky sami k sobě, abychom poznali, kdo jsme, v jaké životní fázi se nacházíme, co se máme naučit a co je pro nás důležité.

Momentky a události všedních dnů

 

Chtěla bych se s vámi podělit o tom, jak jsou " Ti nahoře" humorní. Šla jsem od kamarádky domů a jelikož jsme napíchly téma strach, honily se mi hlavou nejrůznější myšlenky. Nejsem dokonalá, také mám své temné chvilky, a emocionální vlny. Napětí stoupalo a uvnitř se ozývalo: " Vyjde to?  Dopadne to dobře?  Má cenu pokračovat?" Ještě než jsem vystoupila z autobusu, nešly přehlédnout obrovské billboardy, na nichž bylo velikánským pismem napsáno: " Pojď, cíl máš na dosah! Pojď, nenechám Tě to vzdát! Pojď, jdeme na to!" No, co by jste tomu řekli! A to nebylo vše.... Dál jsem přestoupila na tramvaj a vnitřní tázavý hlásek pokračoval v monologu : A co bych tak ještě více pro to mohla udělat? A opět odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ušla jsem pár metrů a ucítila jsem závan dobrot z rozestavěných stánků, stolečky, vínečko, party lidí v družném rozhovoru. Na jevišti ještě tančily krásně oblečené tanečnice.  Už ten večer se mi chtělo tančit a smát se. Víc se po nás nechce, máme se začít radovat! A oslavovat! Vždyť je toho tolik, za co bychom mohli být vděční! Takže přeji každému, kdo se dostal na tyto řádky; Krásný večer v teple, se střechou nad hlavou, v klidu a pohodě, s nějakou dobrotou, a pokud ne s nejbližšími, tak aspoň s pěknou knihou, filmem nebo v tichu se svíčkou.

 

Dnes jsem si zašla do kostela, nechodím na mše, k tomu mám své důvody (nechci teď rozebírat náboženství, každý má svoji cestu  k Bohu, Universu, Aláhovi, přírodě, dobru, atd.), chodím tam tehdy, když mám silnou potřebu zastavení, spočinutí a vyjasnění si palčivých otázek ve svém nitru. Žádala jsem dostat podporu na můj další krok s novými přáteli podobných zájmů. Tato prosba nezůstala bez odezvy. Chvíli jsem v tichu seděla, když za mnou začaly šumět hlasy lidí, převážně mladších, ale i pár starších. Mladá maminka nesla na rukou děcko, které šla celá rodina nechat pokřtít! Symboly vnímám velice rychle,  ( vždy si je napasujte na svoji situaci ). Ten vzkaz pro mě byl : Začni nanovo, nezatížená minulostí, očištěná, vzkříšená. A ještě navíc se stejně smýšlejícími lidmi, kteří také touží jít dál bez zátěže, bez obav, bez lpění na destruktivní minulosti. Rozzářila jsem se, poděkovala a s klidem na duši odcházela. Znamení jsou všude okolo nás, dívejte se, ptejte se a dovolte si slyšet a vidět odpovědi.

Jenom na dokreslení situace : Večer jsem si pustila televizi, a ozvala se nádherná hudba varhan. Ve velkém chrámu přicházel otec k oltáři a nesl na rukou pokřtít své dítě.....

 

Další osvětlující situace se mi stala, když jsem se minulý týden konečně rozhoupala a rozhodla jsem se vytvořit letáček na moji práci. Zavolala jsem skvělému grafikovi ( při zájmu můžu dát kontakt ), a poslala jsem mu předlohu. Nadšeně slíbil, že se na to hned podívá a ještě tentýž večer mi obratem posle skicu ke schválení. A takhle ho znám, velice spolehlivý, schopný mladý pán. A co se dělo? Večer nic, ráno nic a týden nic. Pro mě by byl týden naprosto v pořádku, ale k dotyčnému mně to nesedělo. A v tom mi to došlo! Já celý tyden vnitřně polemizuji, nechat to takto, nebo tam přidat ještě toto? A tím pádem vlastně vysílám, počkej ještě, nevím jak to chci! Když jsem si konečně v sobě ujasnila, jak by měl můj letáček vypadat, spojila jsem se s panem grafikem ještě jednou. Nepřekvapila mě jeho odpověď, vůbec jsem se k tomu nemohl dostat a tak rád bych chtěl. Po vysvětlení i jemu bylo vše jasné, jelikož jsme na stejné vlně. Takže závěrem bych vám chtěla říci, nemůže se stát ve vnějším sMmvětě nic, co by jste vnitřně neschválili, ať v dobrém či špatném slova smyslu.